Перейти до основного вмісту

Відзначення 360-ї річниці Битви під Берестечком

Минулими вихідними у с. Пляшева відзначалась 360-та річниця Берестецької битви. Одразу ж хочеться відзначити, що програма заходу була досить насичена та цікава. Ще 23 червня із Рівного до Пляшеви на конях та підводах вирушили представники обласного товариства козаків «Рівненська січ війська запорізького імені Ніла Хасевича», а також обласної організації «Українське вільне козацтво». У п'ятницю, 24 червня на території Пляшеви уже розгорнулись козацькі табори та можна було почути гучні залпи гармат. У Георгіївському храмі відправили панахиду.

110623_Kozaki sferadesigner

Субота також була цікавою. Зранку відправили панахиду, відбулась поминальна хода до пам'ятника загиблим козакам за участі представників державних органів влади. Паралельно із цим у будинку культури с. Острів проходила наукова конференція "Берестецька битва в історії України" за участі багатьох науковців та дослідників нашої минувшини. В обідню пору відбулись Перші Всеукраїнські змагання "Козацька звитяга". Також можна було послухати виступи самодіяльних колективів та кобзарів. О 21.30 була Вистава від "Рівненського театру вогню" - надзвичайно цікаве та фейєричне шою. Дещо пізніше - святковий фейєрверк та запуск небесних ліхтариків за участі усіх бажаючих. Після чого до пізньої ночі були вечорниці біля ватри, а гучні співи було чути далеко по лузі.

Недільний ранок також почався із богослужіння та панахиди у Георгіївському храмі. На площі музею-заповідника уже стояли намети із різними сувенірними продукціями та смачними стравами. Бажаючим пропонували справжню козацьку медовуху. На сцені уже традиційно виступали представники від політичних, громадських та козацьких організацій. Проте, хочеться зауважити, що ці виступи уже не є ні для кого актуальними. Адже політики, приїхавши на таке святе місце, на кістках козаків, які виборювали для нас волю, проводять свої, нікому не потрібні, агітації. Чесно кажучи, це вже всім набридло.

Та все ж свято продовжувалось. О 15 годині увазі глядачів було представлено реконструкцію Битви під Берестечком. Ретроспективу битви підготували близько двох сотень реконструктрів із Польщі, Чехії, Угорщини і, звичайно, України. Це було нелегке завдання - відтворити фрагмент такої грандіозної битви, та все ж майстрам це вдалося. Хоча за словами одного із реконструкторів, один такий історичний костюм із обладунками обходиться у більше, ніж тисячу доларів. Тож дійство не з дешевих, проте дійсно варте уваги та пошани. Пізніше відбувся фінал Перших Всеукраїнських змагань «Козацька звитяга» та нагородження переможців. Ближче до вечора гості почали розходитись та роз’їжджатись по своїх домівках. Хочеться відмітити, що цьогоріч багато гостей прийшли у вишиванках, а що найбільше приємно – більшість із них саме молодь. Тому є підстави вважати, що вишиванка все ж є актуальною, молоде покоління це розуміє і, можливо, відновить наші українські традиції.

У такі дні кожен приходить на Козацькі Могили із різною метою: хтось, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв; хтось, щоб привести дітей і якось долучити їх до історії, навчити шанувати та берегти такі святині, як Поле Берестецької битви; хтось, щоб просто відпочити на лоні природи та випити по чарчині з друзями. Та хочеться вірити, що у всіх лишаються хвилюючі спогади про це місце, а найголовніше – кожен розуміє вагоме значення Берестецької битви в історії України та важливість збереження такої історичної пам’ятки як Козацькі Могили.

Вам сподобалось?

Поділіться з друзями!