Перейти до основного вмісту

364-а річниця Берестецької битви: план заходів

П Л А Н

Церковних та державних урочистостей по вшануванню пам’яті козаків і селян, що загинули у битві під Берестечком у 1651 році ″ На поклін до Козацьких Могил″

″Де Журавлиха світить оксамитом,

Чаїно тут зажура наша квилить:

Ідем сюди щоліта помолитись,

Козацьким помолитися могилам!″

В.Басараба

У рамках заходів приурочених 364-ій річниці битви під Берестечком відбудеться наступне:

12 червня (місце проведення Національний історико-меморіальний заповідник ″ Поле Берестецької битви″).

9.00-12.00 год. Богослужіння у Свято-Георгіївському соборі 12.00 год. – урочисте відкриття VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена !″

13 червня (місце проведення м .Радивилів , РБК) 

11.00-14.00 год. Конкурсна програма в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″ ( Радивилівський районний будинок культури). Захід проводиться з підтримки Міністерства культури України. Метою фестивалю є виховання у молоді любові до рідного краю, його героїчного минулого на зразках музичної спадщини, популяризація творів національно-патріотичного звучання, а також виявлення молодих талановитих виконавців. Цього року у фестивалі-конкурсі беруть участь дорослі солісти-вокалісти, виконавці авторської пісні, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі, а також окремі виконавці гри на бандурі з Волинської, Житомирської, Запорізької, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей та м. Києва.

Знаю: вічно іти людям! І вічно цвісти калині! В. Басараба

14 червня (місце проведення НІМЗ "Поле Берестецької битви")

14 червня (в неділю) Святійший Патріарх Філарет візьме участь у державних та церковних урочистостях у "Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах" із вшанування пам’яті українських козаків і селян – героїв битви під Берестечком. Традиційно у неділю Всіх святих Землі Української у Свято- Георгіївський монастир очікується багатотисячне паломництво політичних, релігійних, громадських діячів та простих українців до козацьких могил.

О 09.00 – розпочнеться Божественна Літургія, яку очолить Патріарх Філарет у співслужінні єпископів Київського Патріархату та священиків з Рівненської, Волинської, Львівської та інших областей України.

Об 11.30 – буде відслужена Панахида за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком та новітніх героїв, загиблих за Незалежність України на Донбасі.

О 12.00 – відбудуться державні вшанування бою під Берестечком: покладання квітів до пам’ятника героям битви на території НІМЗ "Поле Берестецької битви".

12.20.год. Під мелодію пісні на слова Т.Шевченка ″ Ой чого ти почорніло, зеленеє поле″ у виконанні народного аматорського хору Радивилівського районного будинку культури учасники ходи покладають квіти до пам’ятника.

13.00-14.00 год. Учасники ходи повертаються до сценічного майданчика. На сцені виступатимуть колективи аматорської творчості – учасники Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″ з Волинської, Житомирської, Запорізької , Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей та м. Києва. Звучать українські патріотичні музично-пісенні твори. Нагороження учасників фестивалю в м Радивилів.

17.00 год.в м. Радивилів. Центральний майдан міста. Нагородження і Гала-концерт переможців Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″

13-14 червня плануюється проведення заходів на території НІМЗ "Поле Берестецької битви" козацькими громадсько-патрітичними організаціями із м. Луцьк, Рівне, Радивилів, Костопіль та ін. 

За матеріалами сайту НІМЗ "Поле Берестецької битви"

Вам сподобалось?

Поділіться з друзями!